Tak długo, jak będzie trzeba – wizyta Wojewody Dolnośląskiego u uchodźców w Niemczy

Wicewojewoda Dolnośląski Jarosław Kresa odwiedził Niemczę w czwartek 10 marca. Wicewojewoda spotkał się z Burmistrzem Niemczy Jarosławem Węgłowskim celem omówienia organizacji pobytu w naszej Gminie grup uchodźców z Ukrainy, do których zobowiązały się władze samorządowe Niemczy. Po przedstawieniu przez Burmistrza wszystkich działań ze strony naszych władz Wicewojewoda Jarosław Kresa udał się na spotkanie z uchodźcami mieszkającymi w Polskim Gnieździe.

Tu odbyło się spotkanie, podczas którego padły pytania ze strony Wojewody o ocenę warunków pobytowych. Wszyscy zgodnie odpowiadali, że są zachwyceni, że wszystko mają, że są pod wspaniałą opieką, zarządzającej obiektem Marioli Słobodzińskiej, która opowiedziała o przywitaniu gości chlebem i solą. Na bieżąco dostarczane są wszystkie niezbędne do pobytu artykuły, codziennie otrzymują posiłki. Na wszystkie zgłoszenia jest natychmiastowa reakcja urzędników. Mieszkańcy Polskiego Gniazda mogli już skorzystać z pomocy lekarza, a w najbliższych dniach planowana jest wizyta w szkole celem zapoznania się z instytucją i możliwością stworzenia warunków do nauki dla dzieci z Ukrainy.

Dodajmy, że nie było żadnych problemów z komunikacją ponieważ uczestniczący w spotkaniu Burmistrz Niemczy Jarosław Węglowski wystąpił także w roli tłumacza dzięki świetnej znajomości języka ukraińskiego, rosyjskiego i angielskiego.

Padły też bardzo cenne słowa ze strony Wojewody, by wszyscy czuli się u nas jak w domu i że będą u nas tak długo, jak będzie trzeba.

Wojewoda obejrzał obiekt i podziękował za wspaniałą opiekę.

Informujemy naszych Czytelników, że obywatele Ukrainy przebywający w Niemczy bardzo chcą pracować. Na chwilę obecną część szuka możliwości wyjazdu do innych państw w poszukiwaniu pracy, część chciałaby pracować w Niemczy lub w okolicy. Jeśli ktoś miałby możliwość lub wiedziałby o możliwościach zatrudnienia prosimy o kontakt bezpośrednio z hotelem Niemcza SPA i Polskim Gniazdem.

materiał źródłowy:

http://www.um.niemcza.pl/tak-dlugo-jak-bedzie-trzeba-wizyta-wojewody-dolnoslaskiego-u-uchodzcow-w-niemczy.html?fbclid=IwAR1WKmoVC-jb1cTH95STglrX16h46W4546SHA0Fkk2XsW4CLlOlQHz1LdWM